High level kongres o nových byznysových příležitostech v energetice

High level kongres o nových byznysových příležitostech v energetice

  • 13. 2. 2020
  • The President Hotel Prague - Náměstí Curieových 1/100
  • Praha 1

20. ročník prestižního energetického kongresu se uskuteční 13. února 2020 v hotelu President v Praze. Tradičně se zde setkají vrcholoví manažeři a odborníci z nejvýznamnějších společností a institucí české energetiky. Mezi významné hosty bude patřit Pavel Cyrani z ČEZ, Pavel Elis z PRE a Martin Záklasník z E.ON a mnozí další. Hlavním tématem bude dekarbonizace, byznysové příležitosti, finance z EU a nebude chybět ani společný dialog.

Nová Evropská komise přichází s ambiciózními cíli tzv. Green Deal for Europe v oblasti klimatu a životního prostředí. Komise chce v rámci přechodu ke klimaticky odpovědnému hospodářství v nejbližších měsících iniciovat masivní investice do ekologických projektů. Česká republika je na začátku. Na kongresu budeme s předními energetickými experty diskutovat otázky reflexe ochrany klimatu a dekarbonizace, především pak nové obchodní příležitosti a možnosti využití evropských financí. Svůj pohled na evropskou politiku ochrany klimatu a její odraz ve strategiích velkých hráčů představí Pavel Cyrani, místopředseda představenstva ČEZ, Pavel Elis, generální ředitel Pražské energetiky, Martin Záklasník, výkonný ředitel společnosti E.ON a Karel Vinkler, ředitel sekce Inovace ze společnosti ČEPS.

V dopoledním programu se otevře dialog mezi zastánci konvenčních zdrojů a příznivci alternativních řešení tj. obnovitelných zdrojů. S představou o součinnosti konvenčních a obnovitelných zdrojů účastníky seznámí Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky, Martin Slabý, předseda představenstva Pražské plynárenské a Martin Hájek, ředitel Teplárenského sdružení. Jadernou energetiku bude hájit Vladivoj Řezník, člen expertního týmu vládního zmocněnce pro jadernou energetiku z MPO.  O možnostech financování nových projektů pohovoří Pavel Zámyslický, ředitel odboru energetiky z MŽP.

V odpolední částí osvětlí ředitel PREdistirubece Milan Hampl a místopředseda představenstva E.ON Distribuce Pavel Čada připravenost distributorů na nové požadavky prosumerů, digitalizaci, elektromobilitu a aktivní využití distribučních dat. Zahraniční host Michael Bez z EnBW Energie-Baden Württenberg promluví o zkušenostech digitální transformace velkého energetického hráče. Michal Ostatnický ze společnosti GasNet se zaměří na jedno z inovativních řešení Power to Gas a jeho využití v ČR.

Aktuální program kongresu a přihlášku najdete na: www.business-forum.cz