Konec doby plastové? Debata a komponovaný večer v Brně

Konec doby plastové? Debata a komponovaný večer v Brně

  • 16. 11. 2018
  • Hotel Grandezza / Tržnice Brno
  • Brno

Svaz moderní energetiky produkuje pro Kancelář Evropského parlamentu celodenní program na aktuální téma problematiky plastů. Dopoledne bude věnováno debatě s českými europoslanci nad návrhem Plastové strategie EU a zazní také pohled akademiků nebo producentů plastových odpadů. Podvečerní program pak osloví veřejnost v rámci komponovaného večera. Návštěvníky čeká: talk show, módní přehlídka i dobročinná aukce.

Kdy: 16. listopadu v čase od 18:00
Kde: Tržnice Brno, Zelný trh 14
Co: talk show s osobnostmi veřejného života o naší plastové závislosti / módní přehlídka designových kousků z recyklovaných materiálů / party bez zbytečných plastů

Komponovaný večer “Konec doby plastové?” se zaměří na aktuální téma plastového odpadu, ukáže plastové alternativy a možnosti zlepšení v nakládání s plastovým odpadem od samotného návrhu plastových výrobků až po jejich následnou recyklaci. Akci pořádá Kancelář Evropského parlamentu v ČR ve spolupráci se Svazem moderní energetiky.

Páteční večer na téma plastů zahájí provokativní talkshow se zajímavými osobnostmi s jasným názorem na plastovou problematiku a celkové snížení spotřeby. Aktuální kroky Evropské unie v plastové politice přijde představit europoslanec Luděk Niedermayer (EPP). Za udržitelný design se představí designérka Anna Marešová, jejíž projekt Whoop.de.doo získal prestižní ocenění Red Dot. Za odbornou veřejnost bude mluvit Ivo Kropáček z Hnutí Duha. Jak omezit plasty a spotřebu celkově v běžném životě řekne Alvin Korčák z blogu Minimalisticky.cz a o šetrném přístupu v módě bude mluvit návrhář se zaměřením na ekotextil David Severa. O recyklaci plastů v komerční sféře promluví zástupce společnosti Mattoni. Talkshow bude moderovat Ondřej Cihlář známý z uskupení VOSTO5.

Na diskuzní část večera naváže módní přehlídka s návrhy, které využívají recyklované materiály z dílen brněnských návrhářů a studentů módy. Přehlídka proběhne v režii Nadace Veronica a jde již o čtvrtou výzvu pro lokální designéry i studenty oděvního designu, kteří připraví své návrhy podle zásady upcyklace, tedy vytváří zcela nové modely z odpadního textilu a materiálu z dobročinných obchodů nadace. Součástí přehlídky bude také aukce předvedených modelů. Výtěžek poslouží k podpoře projektů věnujících se zlepšení životního prostředí v Jihomoravském kraji.

Více o programu v události na facebooku.