Moderní energetika: česká příležitost v globálním kontextu

Moderní energetika: česká příležitost v globálním kontextu

  • 28. 11. 2018
  • Vnitroblock, Tusarova 32
  • Praha

Energetický balíček EU otevírá prostor k novému rozvoji moderní energetiky také v České republice. Energeticky aktivní spotřebitelé, agregátoři, energetické komunity nebo podmínky pro rozvoj akumulace energie nabídnou konkrétní obrysy pro využití vyšších cílů obnovitelných zdrojů energie a snížení emisí. Debatní setkání u kulatého stolu nabídne globální kontext aktuálního vývoje v energetice, pohled našich nejbližších sousedů i zkušenosti Litvy s úsilím o zajištění energetické bezpečnosti. Cílem debaty je dosažení vzájemné inspirace a využití osvědčených postupů, které nám pomohou přiblížit se nízkouhlíkové ekonomice s vhodně investovanými prostředky i lidskými silami. 

Jde o úvodní akci z bloku setkání Nová energie Česka, které mají upozornit na potenciál české moderní energetiky a pomoci otevřít prostor pro vybudování pozice domácích firem v oblasti postupné proměny energetiky. Záštitu nad projektem Nová energie Česka Svazu moderní energetiky převzal ministr životního prostředí Richard Brabec. 

Diskuzní setkání určené pro leadery předních českých firem působících v České republice otevře klíčová témata o možnosti využití prvků moderní energetiky. Úvodní prezentace přednesou zahraniční hosté z renomovaných mezinárodních společností: Luis Janeiro, expert na možnosti využití obnovitelných zdrojů v Evropě, který působí jako programový ředitel v Inovačním a technologickém centru Mezinárodní agentury pro obnovitelné zdroje (IRENA) a Matthias Buck, vedoucí oddělení Evropské energetické politiky v Agora Energiewende. Oba nabídnou své zkušenosti z evropské debaty o energetickém balíčku EU i komentáře ke konkrétní příkladům strategií států v oblasti moderní energetiky. Zahraniční témata doplní také litevský velvyslanec v ČR, Edvilas Raudonikis, který se zaměří na témata týkající se zvyšování energetické bezpečnosti.
 
Český pohledy na možnosti rozvoje moderní energetiky nabídnou v rámci úvodního bloku Vratislav Košťál, předseda Rady ERÚ; Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO, Marek Louda, vrchní ředitel, korporátní a institucionální bankovnictví ČSOB, Fady Al-Kheir, ředitel strategického rozvoje Energon holding. 
 
Po skončení hlavní části akce bude připraven prostor pro neformální debatu s občerstvením. Více podrobností o přednášejících i programu naleznete v připojené pozvánce.
 
Více podrobností o programu a přednášejících naleznete v pozvánce: ke stažené pod tímto Kulaty_stul_Moderni_energetika_ceska_prilezitost_28_11_2018_Praha.
 
Akce je určena pouze pro zvané a potvrzené účastníky.