ON-LINE TK: Update studie Deloitte k cílům 2030: cena dekarbonizace – jak může ČR nejvýhodněji nastartovat rozvoj zelené energetiky?

ON-LINE TK: Update studie Deloitte k cílům 2030: cena dekarbonizace – jak může ČR nejvýhodněji nastartovat rozvoj zelené energetiky?

  • 9. 12. 2020
  • on-line webinář

Evropská komise pracuje na strategii pro rychlejší snižování emisí. Lze očekávat, že Evropa bude chtít snížit své emise minimálně o 55 % během následujících deseti let. Na zrychlení tempa dekarbonizace bude muset reagovat také Česká republika. Během setkání, které se koná ve středu 9. prosince od 10:00 do 11:00, nabídneme čerstvá ekonomická data nákladů a přínosů rozvoje obnovitelných zdrojů.

Experti z konzultační společnosti představí aktuální analýzu, která navazuje na zmapování potenciálu zelené energetiky pro naplnění Národního klimaticko-energetického plánu do roku 2030. Analýza Deloitte napoví, jak může Česko racionálně přistoupit k využití desítek miliard korun, které budou k dispozici v tomto desetiletí na dekarbonizaci energetiky prostřednictvím Modernizačního fondu či Národního plánu obnovy.

Komentáři doplníme potřebný rámec pro oživení ekonomiky, socio-ekonomické dopady a přínosy potřebných environmentálních opatření, mimo jiné v souvislosti s restartem uhelných regionů a jejich potenciál v rámci rychlé transformace s důrazem na minimalizaci negativních dopadů útlumu těžby v podobě příležitostí nových pracovních míst.

Během debaty vystoupí:

  • Miroslav Lopour, manažer oddělení energetika a zdroje, Deloitte Česká republika
  • Jan Fousek, předseda dozorčí rady Solární asociace, výkonný ředitel Asociace pro akumulaci energie AKU-BAT CZ
  • Pavel Doucha, advokát
  • Alois Míka, Senior Energy Expert, ČSOB Advisory
  • Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky

Registrace: do platformy Zoom ZDE.

Tisková konference bude streamovaná také na Facebooku Svazu moderní energetiky a ČTK.