Pro moderní Česko: talkshow plná nové energie

Pro moderní Česko: talkshow plná nové energie

  • 16. 5. 2024
  • v 17:30, Multifunkční sál budovy SILA v Automatických mlýnech 1963
  • Pardubice

Zajímá vás, jak platit méně za energie a být nezávislejší na tržních cenách elektřiny nebo plynu? Jak se bránit stále nevyzpytatelnějšímu počasí, kdy se na jaře střídají tropy i mráz? Jak můžeme modernizací energetiky zajistit, aby se Česku vyhýbaly blackouty po odstavení uhelných elektráren? Jak se dá žít se solární elektrárnou na střeše nebo hledáte inspiraci, jak žít klidněji, udržitelněji a s respektem k přírodě?

Fotogalerie z akce

Registrace na akci

Pojďte s námi a našimi hosty o těchto tématech diskutovat na Talkshow plné nové energie. V Pardubicích 16. květně od 17:30 budou debatovat meteoroložka České televize a klimatoložka Taťána Míková, hlavní ekonom ČEZu Pavel Řežábek, herec, moderátor a autor projektu Gastromapa Lukáš Hejlík a ministr životního prostředí Petr Hladík. Diskuzí provede Michael Rozsypal. Probereme také, jak se žije s elektromobilem a domácí solární elektrárnou, jak nám moderní technologie pomůžou bránit se změně klimatu nebo jak může Česko vydělat na modernizaci energetiky.

Potkáme se 16. května v Multifunkčním sále budovy SILA v Automatických mlýnech v Pardubicích a začneme v 17.30.  Bude to Talkshow plná nové energie.

Hosté:

Petr Hladík (KDU-ČSL), ministr životního prostředí

Taťána Míková, meteoroložka České televize, klimatoložka

Lukáš Hejlík, herec, autor projektu scénického čtení Listování a Gastromapy

Pavel Řežábek, hlavní ekonom skupiny ČEZ

Diskuzí provází novinář a moderátor Michael Rozsypal.

Akci pořádá portál Obnovitelně.cz ve spolupráci se Svazem moderní energetiky, Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí. Účast na akci je zdarma, doporučujeme registraci.