TEDxNárodní

TEDxNárodní

 • 19. 6. 2021
 • Národní galerie
 • Praha

Jedinečný formát TEDx Countdown i v Česku. A to rovnou v Národní galerii! Pojďte si užít tohle prostředí plné skvělých řečníků offline i online už 19. – 20. června 2021.

Countdown je globální iniciativa organizace TED, jejímž záměrem je urychlit řešení klimatické krize a najít způsoby, jak co nejrychleji přejít do světa s nulovými emisemi.

V rámci této iniciativy se budou v roce 2020 a 2021 koordinovaně po celém světě konat akce s cílem předvést inovativní řešení, dát prostor nápadům a inspirovat k akci na lokální úrovni.

Jedná se o setkání různých formátů, která však ve svém jádru používají model a pravidla konferencí TED. Iniciativy se budou po celém světě účastnit různé neziskové organizace, vzdělávací instituce, zástupci veřejné správy a další aktéři aktivní v oblasti řešení klimatické změny. 

Účelem setkání je propojit experty napříč obory a otevřít tak vzájemný dialog, který povede k hledání těch nejúčinnějších řešení klimatické krize a jejich efektivní a rychlé implementaci pomocí vzájemné spolupráce všech zúčastněných stran. 

TEDxNárodní si klade za cíl adresovat pět základních vzájemně propojených oblastí a jejich prostřednictvím vyvinout plán pro čistší a udržitelnější budoucnost.

 1. Energetika

  Jak rychle je možné přejít na 100% obnovitelnou energii?

 2. Doprava

  Jak vypadá čistá budoucnost přepravy zboží a osob?

 3. Materiály

  Jak můžeme inovativně změnit běžné věci okolo nás?

 4. Potraviny

  Jak podnítit celosvětovou změnu vedoucí k udržitelnějším potravinovým systémům?

 5. Příroda

  Jak ochránit a zregenerovat ekosystémy naší planety?

  Program a vstupenky: TEDx Národní – 15. – 16. května 2021 (tedxnarodni.cz)