Ondřej Novák přechází na Obnovitelně.cz  a do Svazu moderní energetiky

Ondřej Novák přechází na Obnovitelně.cz a do Svazu moderní energetiky

12. 10. 2022

Svaz moderní energetiky a portál Obnovitelně.cz, zaměřený na novinky v oblasti obnovitelných zdrojů energie a udržitelného způsobu života, nově posiluje novinář a moderátor Ondřej Novák. Bude zodpovídat za chod redakce Obnovitelně.cz a zaštítí také PR aktivity Svazu. Od listopadu převezme i moderaci a dramaturgii podcastu Pod proudem. Ondřej Novák do září 2022 moderoval pořad Natura na Českém rozhlase Plus, dříve spolupracoval s rozhlasovou vědeckou redakcí nebo psal pro server Lupa.cz.

“Portál Obnovitelně si za svých pět let existence vybudoval dobrou základnu čtenářů zajímajících se o témata spojená s životním prostředím či využitím obnovitelných zdrojů energie. Rád bych přinesl oživení vizuální podoby, a především posunul podobu a obsah portálu od magazínu ke zpravodajskému serveru. Energetická a klimatická krize tlačí Česko i celý svět k rychlému přechodu na čistou energetiku. Právě Obnovitelně.cz čtenářům pomůže zorientovat se v době plné změn,” říká Ondřej Novák.

Vedle novinek v oblasti obnovitelných zdrojů energie a ekologických témat se Obnovitelně.cz zaměří více i na uživatelské rady a “domácí ekologii“. Web se bude také více věnovat byznysové stránce zelené transformace. “Trh se solárními panely nebo tepelnými čerpadly roste rekordním tempem a dosahuje miliardových obratů. Proto se chceme zaměřit i na byznysové zpravodajství a poskytovat informace o dění v předních firmách v oboru moderní energetiky,” dodává Novák.

“Raketový růst zájmu českých domácností o energetickou soběstačnost potvrzuje, že je také poptávka po nezávislých informacích o solární energetice, tepelných čerpadlech či elektromobilitě. Během dalších let našeho portálu se chceme více zaměřit na představení využití výhod obnovitelných zdrojů a současně posílit spotřebitelskou část bohatého života novinek a inovací z celé zelené ekonomiky. Zkušenosti Ondřeje Nováka pomohou udělat z Obnovitelně.cz zelenou jedničku na českém mediálním trhu,” uvádí spoluzakladatel portálu Obnovitelně.cz Martin Sedlák.

Svaz moderní energetiky spustí informační kampaň k úsporám a obnovitelným zdrojům energie

Ondřej Novák v průběhu října a listopadu postupně převezme i řízení PR aktivit Svazu moderní energetiky. Ten zastřešuje firmy a oborové organizace jako je Solární asociace, Asociace pro akumulaci energie AKU-BAT CZ nebo Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES). Partnery Svazu jsou i Skupina ČEZ, ČSOB, Urbanity nebo TEDOM.

“Postupná transformace české ekonomiky směrem k zeleným řešením je výzvou také pro náš Svaz. Právě proto posilujeme oblast komunikace s veřejností s cílem získat důvěru o rozvoj obnovitelných zdrojů jako jasného řešení nejen v boji se změnou klimatu, ale i pro posílení naší energetické bezpečnosti. Z toho důvodu také připravujeme sérii regionálních akcí a s dalšími partnery pracujeme na přípravě kampaně k možnostem využití úspor energie či lokálních obnovitelných zdrojů,” dodává k cílům Svazu a novým plánům Tomáš Buzrla, výkonný ředitel Svazu moderní energetiky.