Svaz moderní energetiky má nového hlavního partnera pro oblast elektromobility. Stal se jím Phoenix Contact

Svaz moderní energetiky má nového hlavního partnera pro oblast elektromobility. Stal se jím Phoenix Contact

10. 10. 2022

Svaz moderní energetiky rozšiřuje svou partnerskou základnu o spolupráci se společností Phoenix Contact, která svými řešeními pro elektrifikaci, síťové propojení a automatizaci přispívá světu, v němž může obnovitelnou energii používat každý. Phoenix Contact také využívá své investice do interních i externích start-upů s cílem posunout „All Electric Society“ kupředu. Svaz moderní energetiky vítá, že bude moci spolupracovat s touto inovátorskou společností a podílet se tak na jejich dlouhodobé vizi – plně elektrifikované společnosti.

Phoenix Contact se sídlem v Německu je rodinnou firmou, která v roce 2023 oslaví 100 let od svého vzniku. Má pobočky ve více než 100 zemích světa a v České republice byla založena v roce 1993. Řešení vyvinutá Phoenix Contact jsou součástí nabíjecích stanic elektromobilů, ať už se jedná o unikátní programovatelnou řídící jednotku, různé jistící či přepěťové ochrany nebo kabely a konektory. Řídící jednotky Phoenix Contact se také používají pro efektivní řízení výroby energie z obnovitelných zdrojů nebo pro analýzu a následnou optimalizaci energetické náročnosti strojů a spotřebičů. Výrobky Phoenix Contact nachází uplatnění tam, kde je třeba detailně analyzovat a následně řídit spotřebu energie. Jednotky a komponenty společnosti jsou také součástí různých automatizovaných výrobních linek, které vedou k efektivnímu využití energie a výrobního procesu.

„Partnerstvím se Svazem moderní energetiky chceme podpořit úsilí svazu, jehož vize plně souzní s naší dlouhodobou vizí plně elektrifikované společnosti (All Electric Society). Ta je založená na obnovitelných zdrojích energie, které budou dostupné všude a všem. A současně chceme podpořit inovativní české společnosti, které se touto cestou vydávají,“ uvedl ke spolupráci Martin Lahoda, jednatel společnosti Phoenix Contact. Udržitelnou budoucnost Phoenix Contact vidí v chytrých komponentech a řešeních v oblasti rozsáhlé elektrifikace, síťového propojení a komplexní automatizace. 

„Klíčovým prvkem pro rozvoj obnovitelných zdrojů je jejich integrace do distribuční sítě, spojení s elektromobilitou, akumulací energie či posilování energeticky efektivní výroby v průmyslu. Právě v těchto oblastech se potkáváme s Phoenix Contact s cílem nastartovat rozvoj těchto řešení také v Česku. Spoluprací s technologickým leaderem získáváme oporu, know-how a detailnější vhled do spojení zelené energie s elektromobilitou,“ doplňuje výkonný ředitel Svazu moderní energetiky Tomáš Buzrla.

Více informací najdete: http://www.phoenixcontact.com/cs-cz