Svaz moderní energetiky posiluje komunikační tým. Přichází nový PR manažer a specialistka na sociální sítě

Svaz moderní energetiky posiluje komunikační tým. Přichází nový PR manažer a specialistka na sociální sítě

18. 6. 2024

Praha 17. června 2024 – Komunikaci stále rozsáhlejších aktivit Svazu moderní energetiky nově posílí dvojice zkušených profesionálů z oboru PR a sociálních sítí. Novým tiskovým mluvčím Svazu je novinář a moderátor Petr Schwank. Správu a rozvoj sociálních sítí organizace má nově na starosti marketingová expertka Anežka Jiráňová. Svaz tím reaguje na rostoucí požadavky v oblasti mediálních výstupů, které je nutné nadále poskytovat ve vysoké kvalitě a odpovídající frekvenci. 

 

Petr Schwank, který se ujímá role PR manažera a tiskového mluvčího, přichází do Svazu se zkušenostmi z médií i agenturního světa. „Osvěta je v segmentu moderní energetiky velmi důležitá. Dynamicky se rozvíjející oblast bezuhlíkové ekonomiky dává Svazu řadu příležitostí ke kvalitní komunikaci nových témat, spojených s prací členské základny nebo partnerů organizace. Klíčem je také dlouhodobé vysvětlování výhod odchodu od fosilních paliv tak, aby společnost získala v proces modernizace energetiky důvěru.  Budu se proto soustředit na to, aby témata, která Svaz přináší, byla kvalitně mediálně pokryta,“ vysvětluje Schwank, proč se k týmu Svazu moderní energetiky připojil. Ve své roli nahradí Ondřeje Nováka, který se nově bude plně soustředit na rozvoj portálu Obnovitelně.cz, kde zastává funkci šéfredaktora. 

„Obnovitelně.cz roste, stejně jako roste povědomí o zelené modernizaci a klimatických změnách. Již stovky tisíc lidí v Česku mají vlastní obnovitelné zdroje nebo se v posledních dvou letech pustili do energetických úspor, a celá Evropa pociťuje na vlastní kůži projevy měnícího se klimatu. Spolu s tím ale roste poptávka po kvalitních a aktuálních informacích. V redakci se nyní soustředíme na nabídku širší palety témat a také brzy představíme nové formáty reagující na nejnovější trendy v online žurnalistice a podcastové tvorbě,“ říká Novák.

Online komunikaci Svazu nově posiluje Anežka Jiráňová, která dříve působila například v marketingovém oddělení společnosti TEDOM. Jiráňová přebírá především komunikaci na sociálních sítích, jejichž prostřednictvím Svaz informuje o aktuálních projektech. „Vidím obrovskou příležitost v tom, jak lze témata spojená s energetikou uchopit. Ve své činnosti se chci zaměřit hlavně na to, aby Svaz efektivně využíval sociální sítě. A to jak z hlediska propojování se členskou a partnerskou základnou, tak z hlediska navázání bližšího vztahu s veřejností. Rozhodně je cílem tyto aktivity dál prohlubovat,“ přibližuje Jiráňová. Společně s komunikací na sociálních sítích bude mít na starosti i marketingovou podporu dalších projektů spojených s novou mediální agenturou Obnovitelně PRO. 

Nové členy týmu přivítal i programový ředitel Svazu Martin Sedlák. „Svaz moderní energetiky za svých šest let existence vyrostl do pozice hlavní zastřešující organizace na poli bezuhlíkové ekonomiky. Posílit v oblasti komunikace pro nás bylo naprosto nevyhnutelné. Stojí před námi řada výzev spojených s akcelerací rozvoje obnovitelných zdrojů energie či novými prvky energetiky v oblasti akumulace nebo komunitní energetiky. Od posil si slibujeme, že Svaz bude ještě o lépe pracovat s oslovením veřejnosti s tématy, která do českého prostředí přinášíme. Těmi jsou primárně chytrá řešení pro růst české ekonomiky. Pracujeme na tom, abychom dál byli silným hlasem v moderní energetice,“ uzavírá Sedlák.