Úsporné bydlení v rodinném domě? Pomůže vám nová publikace, která je nabitá radami a tipy pro lepší a šetrnější bydlení

Úsporné bydlení v rodinném domě? Pomůže vám nová publikace, která je nabitá radami a tipy pro lepší a šetrnější bydlení

15. 7. 2020

ČSOB ve spolupráci se Svazem moderní energetiky, Centrem pasivního domu a Českým soběstačným domem vydávají publikaci, která je zaměřena na hlavní aspekty úsporného bydlení v rodinném domě. Ať už plánujete stavbu nového domu, rekonstrukci, nebo jen chcete vyměnit starý kotel, díky publikaci se dozvíte, jak a kam směrovat své investice, aby se vám ve vašem domě žilo úsporněji a lépe.

O pohodlném zázemí vlastního domu se zahradou na klidném místě uprostřed přírody sní mnoho lidí. Spokojenost s bydlením je do značné míry ovlivněna dobrým plánováním a objektivním zhodnocením vlastních potřeb a možností. Publikace chce ukázat, že úsporná řešení jsou dnes dostupná všem a dlouhodobě se rozhodně vyplatí.

Téma nákladů na bydlení v rodinném domě a možných úspor je aktuální v každé době, v té stávající možná o trochu víc. Od nepaměti se hledala rovnováha mezi formou a kvalitou bydlení a financemi potřebnými na jeho pořízení a provoz. Nové technologie, jejichž kvalita v čase roste a ceny klesají, jsou nyní dostupné pro většinu domácností. Společně s rostoucími cenami energií vedou k mnohem vyššímu zájmu o úspornější bydlení. Častěji než kdy dříve se mluví o úsporách energií, udržitelnosti, soběstačnosti a celkově odpovědnějším přístupu k životnímu prostředí a životu samému. Úsporný dům dokáže nabídnout vysoký standard bydlení, zdraví prospěšné prostředí i trvale nízké účty za energie. Navíc nižší spotřebou a užitím obnovitelných zdrojů energie dokáže snížit závislost na vnějších dodávkách paliv a energií.

Skupina ČSOB je dnes největším poskytovatelem finančních produktů a služeb spojených s bydlením v České republice. Navíc s úspornými stavbami mají i vlastní zkušenost. Vlajkovou lodí ČSOB je Kampus v Praze, komplex jedněch z nejmodernějších a nejekologičtějších kancelářských budov v Evropě. Využívají energii převážně z obnovitelných zdrojů a trvale snižují energetickou náročnost našich budov. Investice do technologií využívajících obnovitelných zdrojů energií podporují i u jejich klientů.

Publikace ke stažení zde.