V uplynulém roce jsme na našich akcích přivítali zhruba 1000 účastníků z celého Česka!

V uplynulém roce jsme na našich akcích přivítali zhruba 1000 účastníků z celého Česka!

3. 1. 2024

Pravidelně jsme v průběhu roku vyráželi do regionů v rámci série konferencí Zkrotíme energie: Jak na energetickou nezávislost obcí a měst. S ministrem životního prostředí Petr Hladík jsme navštívili Jihlavu, Zlín, Hradec Králové, Karlovy Vary, Prostějov, Přeštice a Liberec, kde jsme zavítali i do nedalekého větrného parku JRD.

V únoru jsme zorganizovali panelovou debatu Energetická svoboda: rok ruské války a český výzvy v energetické nezávislosti. Diskuze o možnostech rozvoje bezuhlíkových řešení, která mohou vyřešit bezpečností i klimatické hrozby Česka současně se zúčastnil i ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

4. října jsme vyrazili do Litomyšle s konferencí Nová energie Česka: Zelený plyn & biometan, která proběhla pod záštitou předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

V říjnu jsme také byli u spuštění ostrého provozu prvního průmyslového elektrolyzéru společnosti Solar Global a.s. v Napajedlech.

Dvě akce jsme uspořádali v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Dubnovou konferenci Energetické úspory ve státní správě a listopadový seminář Nová energie pro české zemědělství: agrovoltaika a bioplyn za účasti ministra zemědělství Marek Výborný a ve spolupráci s CZ BIOM a Solární asociace.

Dvakrát jsme živě natáčeli podcast #PodProudem. V červnu u příležitosti představení Outlooku komunitní energetiky v Evropě, v září jsme natáčení epizody podcastové série Obnovitelně.cz s Luděk Niedermayer spojili s panelovou diskuzí a představení infolistu Souboj o vítěze zelené transformace Aliance pro energetickou soběstačnost.

A za zmínku stojí také tisková konference Budoucnost Česka – co přinese ekonomice a suverenitě naší země zrychlení obnovitelné energetiky, kde jsme ve spolupráci s Deloitte prezentovali novou studii o ekonomických přínosech rozvoje obnovitelných zdrojů.

I na příští rok chystáme celou řadu akcí, kde se s vámi rádi potkáme!

Tým Svazu moderní energetiky