Vychází nové číslo magazínu Moderní energie

Vychází nové číslo magazínu Moderní energie

30. 3. 2023

Svaz moderní energetiky ve spolupráci s redakcí portálu Obnovitelně.cz vydal nové číslo magazínu Moderní energie. Na více než šedesáti stranách se dočtete o aktuálním vývoji legislativy, novinkách v solární a větrné energetice, trendech v energetických úsporách nebo aktuálních podmínkách dotačních programů.

Nepřehlédněte například rozhovor s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou o plánech státu na podporu fotovoltaiky v letošním roce nebo o tom, proč je podle něj klíčové, aby Česko dokázalo správně uchopit příležitost, kterou představuje Zelená dohoda pro Evropu.

Kamil Čermák, generální ředitel společnosti ČEZ ESCO a předseda představenstva Svazu moderní energetiky pak na stránkách magazínu vysvětluje, proč jsou výhodné projekty se zárukou úspor a jaké příležitosti tento trend nabízí. Člen představenstva ČEZu a ředitel divize Obnovitelná a klasická energetika ČEZ Jan Kalina dále vysvětlí, jaké má firma plány v budování čistých zdrojů.

V posledním čísle magazínu jsme se zaměřili i na blížící se restart české větrné energetiky, na letošní trendy ve fotovoltaice, komunitní energetiku nebo jak experti hodnotí šance Evropy zvládnout příští zimu již definitivně bez ruského plynu. Dočíst se můžete i o budoucnosti takzvaných zelených plynů, jako je vodík nebo biometan, případně o unikátní technologii na plazmovou likvidaci odpadů.

Podívali jsme se i na elektromobilitu, konkrétně na budování dobíjecích stojanů z pohledu municipalit a firem, a programový ředitel svazu Martin Sedlák nás vezme na projížďku elektrickým Volvem C40. Samozřejmostí jsou i novinky z činnosti členských organizací Svazu moderní energetiky.

Kromě zajímavých textů se v novém čísle můžete těšit i na krásné ilustrace, které do magazínu opět dodal umělec Jaromír 99.

Tištěnou verzi magazínu Moderní energie můžete získat na akcích a konferencích Svazu moderní energetiky. Elektronickou verzi ve formátu PDF můžete stahovat zde.

Přeji příjemné a inspirativní čtení.

 

Ondřej Novák, tiskový mluvčí Svazu moderní energetiky a šéfredaktor Obnovitelně.cz